Děkujeme!


Phrabalřátelé, bylo to… velké! Obrovský dík všem zúčastněným; všem, kteří si udělali čas a přišli na náměstí a k AZOSu; všem, kteří našli odvahu vystoupit na našem improvizovaném pultíku; všem, kteří pískali, tleskali, troubili, bubnovali a volali; všem, kteří dnes ukázali, že jim Nymburk není lhostejný a že chtějí žít v přívětivém městě. Děkujeme i panu starostovi, jedinému z úředníků, politiků a pozvaných hostů, který měl odvahu předstoupit před nespokojený dav a jednomu z mála, který v kauze AZOS skutečně začal pro Nymburk a jeho občany něco dělat. Škoda, že tu odvahu nenašel pan hejtman a museli jsme si improvizovaně vyvolat alespoň jeho ducha.

Demonstrací samozřejmě nic nekončí. Tato demonstrace byla jen obrovským výkřičníkem, takovým, jaký má náš spolek PERMANENT v logu. Výkřičníkem za hlasy nymburských občanů – tentokrát už si jistě žádný novinář netroufne psát o „asi šedesáti kverulantech“ jako minulý rok. Jen u AZOSu jsme vás, přátelé, napočítali přes 500! Ne každý přitom z náměstí do průvodu šel, někteří se odpojovali cestou, takže na náměstí vás bylo ještě mnohem více. Tolik, aby nás nešlo ignorovat. Aby se s námi počítalo. Aby úředníci i politici věděli, jaká je vůle nymburáků. Aby vedení AZOSu vědělo, že jim tu pšenka nepokvete.

Demonstranti před AZOSem (foto: Petr Šmíd)

Demonstranti před AZOSem (foto: Petr Šmíd)

Dnešní účastí jste nám, lidem z PERMANENTu, vlili spoustu radosti a energie do žil. Vidět zaplněné náměstí a vidět tu nudli lidí, která se táhla od náměstí přes most až po kruhový objezd u Lidlu, to bylo úžasné. Vidíme, že naše snaha není marná. Že je nás nespokojených opravdu mnoho – a to řada lidí nám psala, že se ze zdravotních či pracovních důvodů nemohou zúčastnit.

Budeme nadále pokračovat v tom, co jsme rozjeli. Náš cíl je jasný, spojenců je čím dál více a AZOS díky soudním rozhodnutím a výrokům už zdaleka nemá tak jistou pozici, jako před rokem. Ještě jednou díky za vaši podporu! A Markovi Velechovskému a Vláďovi Kvízovi za báječné fotky.