Co o AZOSu píšou a říkají média? Seznam článků, videí a nahrávek najdete ZDE.

Nejvyšší správní soud potvrdil, že AZOS CZ podniká v Nymburce nelegálně. Více ZDE.

Kauza AZOS se opět dostala do vysílání České televize. Pro další informace a odkazy na videa čtěte únorové aktuality.

AZOS si dělá zálusk na peníze z vašich daní. Více ZDE.

Starosta Nymburka podal podnět Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, aby prošetřil možnou korupci v České inspekci životního prostředí právě v souvislosti s kauzou AZOS.

Co dělat v případě, že cítíte zápach z AZOSu? Návod najdete ZDE.

Prohlédněte si komentované letecké snímky areálu AZOS CZ.  

Co si o problémech s AZOSem myslí občané Nymburka? Čtěte ZDE.  

Právníci z Frank Bold hájí naše práva v kauze AZOS CZ

 • O prázdninách se zdánlivě nic nedělo. Úřady spíše spaly, v řadě dílčích kroků, které se týkají kauzy AZOS, běžely lhůty, které teprve zanedlouho skončí. O prázdninách se ale staly dvě naprosto úžasné věci. Zaprvé: Nymburáci vyslyšeli naši žádost o finanční příspěvky, kterou jsme přednesli na červnové demonstraci a na našem transparentním účtu se sešla pěkná částka, kterou nyní postupně velmi účelně využíváme. K čemu? To je ta druhá úžasná věc. Takže – zadruhé: rozjeli jsme spolupráci s renomovanou mezinárodní právní kanceláří Frank Bold, která se do značné míry specializuje na podobné ekologické kauzy a zaznamenala v nich celou řadu úspěchů. Experti z Frank Bold se s námi sešli, zanalyzovali celou situaci, prozkoumali kvanta dokumentů, již uskutečnili některé kroky a v této chvíli s námi připravují kroky další. Omlouváme se, že nejsme konkrétnější, ale nechceme zbytečně dávat munici protistraně. Ještě jednou nesmírně děkujeme všem dárcům, kteří spolku PERMANENT dali a ještě hodlají dát jakoukoli, byť sebemenší finanční částku. Práce špičkových zkušených právníků je nákladná a bez vašich darů bychom si ji nemohli dovolit. Každá koruna, kterou nám dáte, je hřebíčkem do rakve firmy AZOS.  

Pojďte s PERMANENTem vyjádřit svůj názor na hejtmana Peteru

 • Nezapomínáme na toho, kdo k nám do města AZOS přitáhnul a kdo nad nim již tři roky drží svoji boubelatou ochrannou ruku. Proto v pondělí 19.9. od 13:00 do 15:00 budeme před budovou Krajského úřadu Středočeského kraje ve Zborovské ulici v Praze vyjadřovat svůj názor na hejtmana Miloše Peteru a budeme důsledně varovat všechny budoucí voliče před tím, aby tomuto člověku dali hlas a tím pádem i moc. Pokud vám čas dovolí a máte chuť nás podpořit, prosíme, vydejte se tam s námi. Hromadný odjezd vlakem z Nymburka plánujeme v 10 hodin z nymburského hlavního nádraží.

Odvoláváme se proti páté změně IPPC pro AZOS

 • Jak víte, jediný dokument, na jehož základě AZOS podniká (a kašle na to, že mu řada dalších podstatných dokumentů chybí), je tzv. integrované povolení (IPPC). AZOS průběžně předkládá návrhy na změny tohoto povolení. Nyní předložil již pátou změnu IPPC, a to z toho důvodu, že chce v podniku vytvořit záložní linku pro případ, že by se hlavní linka porouchala. Zapřísahá se, že vše bude technicky ošetřeno tak, aby obě linky nemohly jet současně. Věřit někomu, kdo tři roky nelegálně podniká a směje se nymburákům do obličeje, samozřejmě nehodláme, takže jsme proti páté změně podali odvolání, mimo jiné i z toho důvodu, že stále ještě nebylo ukončeno řízení o čtvrté změně IPPC. Považujeme za nepřípustné, aby v jedné věci týkající se jednoho konkrétního provozu, běželo několik vzájemně se překrývajících řízení. Až bude řízení o čtvrté změně pravomocně ukončeno, nechť si AZOS zažádá o pátou. Dříve ne.

Televizní pořady o kauze AZOS CZ

 • Velké poděkování patří panu Martinu Slunečkovi a jeho televiznímu týmu. O kauze AZOS natočil už tři televizní pořady. Připomeňte si je zde a odkazy na ně šiřte i svým známým, příbuzným, kolegům, sousedům a dalším lidem – ať se o tom nešvaru, který se zde děje, ví. Majitel AZOSu vydělává peníze i na úkor vašeho zdraví – skutečně je vám jedno, že gaunerský podnikatel tu bude pár let chrlit do vzduchu toxické látky, vydělá si na drahá auta a nemovitosti a po něm zbyde jen zamořený areál a rakovinné bujení v tělech nás a našich dětí?
 1. Nedej se Plus: Páchnoucí Nymburk  (záznam pořadu ČT ze 7.12.2014)
 2. Nedej se Plus: Chemická popelnice Nymburk (záznam pořadu ČT z 21.2.2016)
 3. Nedej se Plus: Nymburk – město v ohrožení (záznam pořadu ČT z 20.3.2016)

   

Jak můžete vy sami pomoci v boji s AZOSem?

 • Sledujte naši činnost, informujte o ní své blízké, známé, kolegy. Mluvte o nás a mluvte i o AZOSu.
 • Když ucítíte zápach z AZOSu, ihned volejte Městskou policii (156, volba 2). Čím víc hlášení od více občanů, tím lepší je naše vyjednávací pozice. Je to nesmírně důležité!
 • Pokud pracujete tam, kde je zápach z AZOSu cítit, přimějte svého zaměstnavatele, aby si na zápach oficiálně stěžoval. Víme, že si stěžují zaměstnanci Niehoffu, učitelé z Tyršovky a řada dalších, ale všechno je to většinou jen na úrovni „remcání“ ve skupince kolegů. Nebojte se proti AZOSu vystoupit otevřeně, hlasitě a oficiálně.
 • Sledujte nás na Facebooku, navštěvujte náš web www.zdravynymburk.cz, pište nám maily na info@zdravynymburk.cz. Čtěte letáky, které vydáváme a roznášíme.
 • Přispějte na náš transparentní účet 2200610734/2010. Každá koruna nám nesmírně pomůže. Prohnané právníky AZOSu můžeme porazit jen tím, že si zaplatíme vlastního schopného právníka. A to je bohužel nákladná záležitost. Nákladné jsou i služby odborníků na měření zápachu. Tisk letáků také není bezplatný. Všechno to jsou vydání v řádech tisíců až desítek tisíc. Bez vašich finančních darů je boj proti AZOSu těžký.
 • Když se na vás někdo z Permanentu obrátí s žádostí o podpis, prosíme, pomozte. Nejde vždy jen o petice proti něčemu – u mnoha projektů je potřeba nasbírat alespoň 200 podpisů k tomu, aby se jednání neodehrávalo za zavřenými dveřmi a bez přítomnosti jakýchkoli svědků, ale abychom mohli vše monitorovat a včas upozornit, kdyby se na Nymburáky chystala nějaká nekalost. Jde tedy třeba o podpisy, kterými nás jako nymburští občané zmocňujete, abychom vás při jednání s úřady zastupovali.

 


Jsme spolek PERMANENT. Občané Nymburka nespokojení se zápachem a škodlivinami v prostředí, kde žijeme my i naše děti. Chceme zabránit všem firmám, které Nymburk terorizují zápachem a toxickými látkami, aby měnily naše krásné město v cosi smrdutého. Chceme zabránit provozu AZOSu. Chceme zabránit vzniku spalovny kalů na okraji Nymburka, na jejímž vzniku se pracuje stejně nenápadně a potají, jako když se potají jednalo o AZOSu. Chceme, aby to v Nymburce nesmrdělo – na ulici ani na radnici. Chceme, abyste spolu s námi ukázali městu, kraji i AZOSu, že je nás mnoho a že chceme voňavý, zdravý a přívětivý Nymburk. Pomožte nám s tím, prosím. Děkujeme.